با ریدیزاین برند خود را خانه‌تکانی کنید

17 اردیبهشت 1397

لوگو و اهمیت لوگو در برندسازی کاملا واضح و آشکار است اما اینکه برخی برندها لوگوی خود را بعد از مدتی تغییر می‌دهند، و یا به اصطلاح ریدیزاین می‌کنند، اتفاق خوب و مثبتی در جهت برندینگ است.

 ‌

ریدیزاین به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد. گاهی کمپانی‌ها و شرکت‌ها با هدف تحول و پیشرفت، لوگوی برند خود را اصلاح و مدرن‌سازی می‌کنند و یا گاهی پیش می‌آید لوگوی یک برند با گذر زمان، دچار کهنگی و کاهش جذابیت و تاثیرگذاری در ذهن مخاطب می‌شود. همچنین گاهی اتفاق می‌افتد که یک شرکت به مرور زمان فعالیت‌های گسترده‌تری را انجام می‌دهد و لوگوی قدیمی دیگر جوابگوی گستره‌ی فعالیت‌های امروزیش نیست .

 ‌

به طور کلی هر کسب‌و‌کاری با گذر زمان گسترش می‌یابد و پیشرفت می‌کند، گاهی این پیشرفت به تنوع و تغییر محصولات می‌انجامد و گاهی به باز شدن گستره فعالیت. در هر دو این حالت‌ها، لوگو کارایی پیشین خود را از دست می‌دهد و نیاز به ریدیزاین پیدا می‌کند. ریدیزاین لوگو در چنین موقعیتی، نوعی اصلاح و بازسازی است که به درک بیشتر مخاطبان از برند شما می‌انجامد و لوگوی جدید در واقع معرفی دقیق‌تر، صحیح‌تر و همچنین به روزتری از شما ارائه می‌دهد.

نقش لوگو در تجارت شما نقش بسیار پررنگیست چرا که اولین مواجهه‌ی مخاطب با شما، لوگو برند شماست و در واقع مخاطب با توجه به لوگوی شما تصمیم می‌گیرد که شما را انتخاب کند یا خیر.

جذابیت و به روز بودن از مولفه‌هایی هستند که تاثیرگذاری لوگو شما را تعیین می‌کنند. گذر زمان این دو مولفه را تحت تاثیر قرار می‌دهند و شما را به بازسازی و اصلاحات لوگو نیازمند می‌کنند.

 

کمپانی‌های بزرگ همیشه ذائقه و سلیقه مشتریان خود را در نظر می‌گیرند و به همین دلیل اغلب آنها ریدیزاین را تجربه کرده‌اند. آنها به ریدیزاین به عنوان گامی برای پیشرفت نگاه می‌کنند. چرا که آن را حرکتی رو به جلو برای بازار هدف خود می‌دانند.

ریدیزاین در واقع یک خانه تکانی اساسی برای تازه کردن و زنده تر کردن برند شماست.

 

بعد سوم با همراهی تیم طراحی حرفه ای، پیشنهاد این گام رو به جلو را به شما می‌دهد:

ابتدا مشاوره  برای آشنایی با نیاز برند شما و همچنین آشنایی با دیدگاه شما صورت می‌گیرد. سپس با توجه به بازار هدف برند، و با توجه به شناخت مخاطبان و مشتریان و رقبا، ایده‌هایی بررسی می‌شود. و در مرحله‌ی نهایی لوگو بازسازی می‌شود و در نتیجه‌ی آن، هویت جدید برای برند شما تعریف می‌شود.

بازگشت به صفحه مقالات