آیا عمر کارت ویزیت به پایان رسیده است؟

30 آذر 1396

 

 ‌

زمانه ای که در آن زندگی می کنیم، تصوری را برای ما پیش می آورد که بر اساس آن فکر می کنیم عمر هر پدیده ی غیر دیجیتالی رو به پایان است. بر خلاف این تصور رایج، در دنیای آمیخته با تکنولوژی، مواردی نه تنها عمرشان پایان نمی پذیرد که حتی اهمیت وجودشان روز به روز آشکارتر می شود. کارت ویزیت از آن مواردی است که از روز تولدش تا به امروز، خوش درخشیده و نه تنها حذف، بلکه کم رنگ هم نشده است. شاید فکر کنید کمی اغراق آمیز است اما در دنیای امروز، نیاز به وجود کارت ویزیت بیش از پیش احساس می شود.

با اینکه امروزه غرق در وسایل و راه های ارتباطی مجازی هستیم، اما چه کسی می تواند تاثیر مثبت یک دیدار حضوری را نادیده بگیرد؟ آیا می توان راه های ارتباطی جدید را به طور کامل جایگزین شیوه های ارتباطی پیشین کرد؟ یک قرار کاری مجازی تاثیر مثبت بیشتری بر شما می گذارد، یا یک ملاقات حضوری؟ بر همه ی ما آشکار است که همچنان همان روش قدیمی چهره به چهره، محکم ترین، تاثیرگذارترین و قابل اعتمادترین شیوه ی یک ارتباط کاری است. و کارت ویزیت هنوز ساده ترین، سریع ترین و بهترین راه برای به اشتراک گذاشتن کسب و کار و برند شماست.

در هر شغل و پیشه ای که فعالیت می کنید، باید یک کارت ویزیت داشته باشید. همراه داشتن کارت ویزیت، نشان می دهد که شما آماده ی همکاری هستید و علاوه بر آن چهره ای حرفه ای از شما به نمایش می گذارد. یک ملاقات کاری را تصور کنید؛ جلسه کاری به خوبی پیش می رود؛ پس از اتمام جلسه شما باید امکان پیگیری را برای مشتری فرضی تان فراهم کنید. ناگفته پیداست که شکیل ترین شکل معرفی راه های ارتباطی تان، همان کارت ویزیت است.

کارت ویزیت همچنین می تواند یک برخورد و دیدار ساده را به یک ملاقات کاری تبدیل کند. تصور کنید در محیطی عمومی با شخصی هم صحبت می شوید و بر حسب اتفاق صحبت های شما به سمت و سوی تخصص و کار شما می رود، یک کارت ویزیت در این دیدار اتفاقی، می تواند یک شخص عادی را به یک مشتری بالقوه تبدیل کند.

کارت ویزیت ها با نکات مثبتی که همراه دارند، همیشه در جایگاه قدرت می مانند: یک کارت ویزیت، مشروعیت کار شما را مشخص می کند و مردم همیشه ترجیح می دهند با کسب و کارهایی که قابل اعتمادند وارد کار شوند. آنها همچون ابزار دیجیتال خرابی ندارند، همیشه  در دسترس اند، و در نقاط کور و بدون اینترنت شما را معطل نمی کنند و در هر زمان و مکانی قابلیت استفاده را برای شما فراهم می کنند؛ حتی در محیط هایی شبیه هواپیما، بیمارستان و یا سالن کنفرانس که باید تلفن همراه تان خاموش باشد، یک کارت ویزیت می تواند رسالت معرفی شما را بر عهده بگیرد. علاوه بر این ها، حمل و نقل بسیار راحتی دارد و ارزان ترین راه تبلیغات را برایتان ایجاد می کند.

کارت ویزیت برای شما مشتری بالقوه می سازد، مخاطب های همیشگی تان را حفظ می کند  و نقش موثری در رشد و موفقیت برند شما بازی می کند. در دنیای امروز به قوت پیش باقی می ماند و از فناوری در جهت بالا بردن سطح کیفیت و تنوع متریالی اش، سود می جوید. همین شیء فیزیکی کوچک که بعد از یک ملاقات کاری از خود بر جای می گذارید، در نبودتان از شما به خوبی یاد می کند.